Bakımlı Olmaya Evden Başlayın

Bakımlı Olmaya Evden Başlayın

Evde Yapabileceğiniz Bakımlar

Tırnaklar

Tırnaklar hemen kırılıp bozulmaya meyillidir. Bu nedenle tırnaklara özen göstermek gerekir. Lavanta yağı ve limon tırnakları güçlendirir. Lavanta yağını tırnaklarınıza sürüp biraz beklerseniz tırnaklarınız daha parlak ve daha güçlü olacaktır.

tirnak-bakimi

El Maskesi

Özellikle kış aylarında çatlayan kuruyan ellerimiz için maske yapabiliriz. İlk olarak ellerinizi sıcak su ile yumuşatın. Ardından ılık zeytinyağı ve bir miktar balın içinde bekletin. Sonunda yumuşacık ellere sahip olacaksınız.

el-bakimi

Saç Maskesi

Bal ve limon saçlar için mükemmel bir ikilidir. Saçlarınız için çok güzel bir bakım sağlar ve parlaklık verir. Bal ve limonu karıştırın. Karıştırdıktan sonra saçınıza sürün ve bekletin. 15 dakika beklettin sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Artık saçlarınız daha parlak ve dolgun.

Saçlara-Aspirin-Maskesi

Sivilce ve Siyah Noktalar İçin

Yoğurt ve limon siyah nokta problemleri ve sivilce problemleri yaşayanlar için önerilir. Yoğurt ve limonu karıştırın ve koyu bir kıvam sağlayın. Daha sonra cildinize maske olarak uygulayın. Yoğurtun yumuşatıcı etkisi ve limonun bakterileri yok edici etkisiyle yüzünüz rahat bir nefes alacaktır.

a(17)

Selülitlere Son!

Her kadının büyük bir sorunu olan selülitlerden kurtulmak mümkün. Bunun için her sabah rezene, anason ve biberiye kaynamış suyun içine atıp demlenmeye bırakın. Soğuduktan sonra bol limon katarak rahatlıkla tüketebilirsiniz. Kan dolaşımını arttırdığı gibi sindiriminize de yardımcı olur.

fft99_mf5158112