Bahar yorgunluğu depresyona neden oluyor

Bahar yorgunluğu depresyona neden oluyor

Bahar aylarının metabolizmamız üzerine farklı etkileri vardır, dinlenmek isteriz çünkü yorgun hissederiz. Yorgun hissediyor olmak ise hareketsiz kalmamız aneden oluyor, bu da dolaylı olarak ruh halimizi etkiliyor. Dinlenmeye odaklandıkça her şey çok daha yorucu oluyor. Hayatı seviyoruz fakat daha fazla kendimizle ilgilenmek istiyoruz. Tıpkı doğanın uyanışı gibi bizim de içimizde duygularımızın uyanıyor olması normal değil mi?

Depresyona neden dönüşüyor?

Bu durumun depresyona dönüşüyor olmaması gerekiyor. Kendimizi sevmemizle ve kendimize özel zamanlar ayırabiliyor olmamızla ilgili bir durum olduğu için hayatı algılama konusunda yaşadığımız probemleri tekrar ele almamız gerektiğini göstermeli. Kendimizde değiştirmemiz gereken şeyleri fark edip değiştirmek için bahar mükemmel bir zaman.

Çiçeklerin, kuşların, doğanın uyanışını içimizde yaşamalıyız!

Hayatın negatifliğinden uzaklaşarak kendimizi daha mutlu hissedeceğimiz bir yaşama sahip olmalıyız, bunu seçmemiz gerekiyor. Hiç kimse bize mutlu bir hayat sunmuyor, bunu biz oluşturmalıyız. Bu nedenle doğanın uyanışını taklit etmeli, kendimizi rengarenk ve eğlenceli bir hayatın merkezine yerleştirmeliyiz.

Hayat eğlencelidir, bakmayı bilmek gerekir.