Bahar makyajı nasıl yapılır?

Bahar makyajı nasıl yapılır?

Bahar dönemi makyaj trendleri sotf tonlardan oluşuyor. Renkleri çok fazla kullanmıyoruz. 2016 bahar dönemi özellikle ten renginize en uygun tondaki kapatıcı ile, ten renginizden iki ton koyu göz makyajınızla mükemmel bir şekilde yapılmalıdır. Nut rengi ruj bu bahar tercih ediliyor. Bu ruj dolgun dudaklar için ideal olduğu kadar normal kalınlıktaki dudaklar için de tercih edilebilir. Makyaj yaparken öncelikle gözlerinizi toprak tonlarında belirginleştirmenizi öneriyoruz.

2016 baharı toprak tonları revaçta!

Yılın trend makyajı naturellik. Makyajsız görünüm sağlamak için küçük makyaj hilelerine başvurabilirsiniz. Örneğin, beyaz far bu yıl en fazla kullanacağınız renk olacak. Aydınlatma için tercih etmelisiniz. Rujunuzu sürmeden önce yine dudağınıza beyaz far ince bir tabaka halinde uygulanmalı.

Allık seçiminde bakır tonları

Allığınız için en ideal seçim bakır tonları olacaktır. Bahar makyajınızda gündüz de kullanabileceğiniz bakır allık size doğal bir görünüm kazandıracaktır. Şeftali, uçuk pembe veya nut rengini dudağınız için tercih edebilirsiniz. Makyajınızı tamamladığınızda ise geniş bir fırça ile tüm yüzünüzde düzeltmeler yaparak çok daha doğal bir görünüm kazanabilirsiniz.