Ayaklarınızın üzerinde duruyor musunuz?

Ayaklarınızın üzerinde duruyor musunuz?

Başarılı bir kadın olarak hayatınızda parmakla gösterilmek istiyorsanız öncelikle ne istediğinizi bilmeniz gerektiğini fark edin. İsteklerinize sahip olmak için ne yapmanız gerektiğini tasarlayın. Takdir edilen kadın, emeğinin karşılığını alarak beklentilerini karşılayan kadındır. Erkekler üzerinden geçinen, cinselliğini ön plana çıkararak hayatını idame ettiren kadın yani çalışmayan, bir şekilde kendisine bakılmasını sağlayan ve muhtaç hisseden kadın asla özgüvenli ve saygı duyulan bir kadın olmayacaktır.

Saygıyı hak etmek için çalışmanız gerekiyor!

Hayatınızı eşinize veya çocuklarınıza adamışsanız dönem dönem size karşı saygısızlık yapıldığını hissedersiniz, bir işe yaramıyormuşsunuz hissini size yaşatırlar. Çünkü ev işi yapıyor da olsanız bu bilinmiyor, görülmüyor. Karşılığında maddi bir kazanç elde etmediğiniz için değersizleşiyor. Ancak çalışan bir kadın olduğunuzda evinizin işlerini gererkirse yaptırabilirsiniz, saygınlığınız da cabası.

Her kadın saygıyı hak eder, kendinizi farklı bir konuma hapsetmeyin. Ayaklarınızın üzerinde duruyor olmanın ayrıcalığını yaşayın. Hayatınz özgür olsun, kendinizi bir işe yaramıyor hissetmeyin.

Kadın isterse başarır!

Eğitiminiz yok, erken yaşta evlendiniz ve anne oldunuz. Ne iş yapabilirim ki demeyin! Belediyelerin halk eğitim merkezlerinde yapılan kurslara katılarak el emeğinizi geliştirebilir bu yönde kazanç elde edebilirsiniz.