Astropay Nedir Nasıl Kullanılır

Astropay Nedir Nasıl Kullanılır

Online alış verişlerin ve online para transferlerinin, en güvenli yöntemlerinden biri,astropay ile yapılan işlemlerdir. Astropay, online hizmetlerde kullanılan, alış verişlerde güven duygusunu ön plana çıkaran ve hızlı ödeme anlamına gelen bir sistemdir. Astropay sahibi olan herkes, internetten alış veriş yapmanın keyfini yaşamakta ve online alış verişleri sırasında, güvenlik endişesine kapılmamaktadır. Klasik yöntemleri kullananlar, tüm online alış verişlerinde, dolandırılma korkusunu yaşar iken, astropay sahipleri, bu duyguyu yaşamamakta, rahat ve hızlı bir şekilde, alış verişlerini tamamlamaktadır. Kartlar, ön ödemeli elektronik cüzdan olarak tanımlanmaktadır. Bireylerin ellerine geçen, her hangi bir kart olmasa da, sistemin güvenli bir şekilde ve kusursuz olarak işlemesi, kart anlayışını ortadan kaldırmış, yerine, sanal ifadesini getirmiştir. Astropay kullanımı ile ilgili çeşitli tanımlamalar yapıldığı görülmekte olup, yapılan tanımlamaların her biri, karta gösterilen ilginin belirtisidir. Bahse konu sitem, dünya genelinde kullanılan, popüler bir sistem olup, kart sahibi sayısı, milyonlar ile kartın kullanıldığı mağaza ya da site sayısı ise, 20 bin civarında bulunmaktadır.

Astropay Nasıl Bir Karttır?

Kullanım şekli ve özellikleri açısından, kredi kartlarına benzeyen astropay, teknik özellikler açısından, kredi kartlarından, farklı ödeme gereçleridir. Kart olarak tanımlanan, aslında, 16 adet rastgele rakamdan meydana gelen, bir şifredir. Bu şifre, tüm ön ödemeli elektronik sitemlerde, pin kodu veya pin şifresi olarak isimlendirilmektedir. Kart satın alanlara, şifre ile birlikte, kartın son kullanım tarihi ve kartın, güvenlik kodu da, verilmektedir. 3 adet şifrenin, yani kodun bulunması, kartın, güvenli kullanımına etki etmektedir. Her ne kadar, kartın çıkış amacı, online alış verişlerde tek kullanım mantığına dayanıyor olsa da, astropay kartlar, 1 yıllık süreye sahip, kart çeşitleridir. Kart sahiplerinin, astropay içerisinde bulunan paraları, 1 yıl içerisinde dilediği gibi, harcama imkanı bulunmaktadır. İsteyen, 100 farklı mağazada, astropayını, 100 sefer kullanabilir. İsteyen ise, kartını, tek bir mağazada, tek bir seferde kullanır ve pin kodunun iptal edilmesini sağlar. Esas olan, kartın tek bir seferde kullanılarak iptal edilmesidir. Güvenlik anlayışın temelinde, bu uygulama yatmaktadır.

Astropay Kulanım Alanları

Elektronik kart olarak bilinen astropay kullanım alanlarının arasında, online mağazalar, ilk sırada yer almaktadır. Online olarak ifade edilen mağaza sayısı, uluslar arası alanda, hizmet satan ya da ürün satan mağazalar olmak üzere, 20 bin civarındadır. Diğer kullanım alanları ise, online oyun siteleri ve ücretli, sosyal hesaplardır. Online siteler, geniş kullanıcı sayısına yani, üye sayısına sahip sitelerdir. Güvenilir satın alım sitelerinin başsında http://www.astropaykartal.gen.tr/ gelmektedir.  Günümüzde, bu alanda hizmet veren, binlerce site, astropay ödemesini kabul etmektedir. Site hesaplarına para yatırmak isteyen üyeler, astropay seçeneğini, rahatlık ile kullanabilmektedir. Skype ve Facebook gibi sosyal paylaşım platformları da, ücretli bölümleri için, astropay ile ödemeyi, kabul etmektedir.