Aşk sadece iki cinsiyet arasında mı yaşanır?

Aşk sadece iki cinsiyet arasında mı yaşanır?

Aşkın çok bağımsız bir duygu olduğunu ve iki cinsiyet arasında yaşanamayacak kadar özel olduğunu bilmelisiniz. Aşkın gerçekliğini sorgulamak, aşkı bir takım diğer duygulardan bağımsız düşünmek ise mümkün değildir. Kadın bedenine hapsolan kız kardeşlerimizin kalplerinde olanları yaşamaları ve kendilerini ifade edebilmeleri gerekmez mi? Aşk sadece kadın ve erkeğin arasında mı yaşanır?

Aşk şiirlerinin büyük bir kısmı erkek ve kadın arasındaki duyguları değil, erkeğin erkeğe duyguğu hisleri anlatır. Aşk şarkıları olarak dinlediğimiz bestelenen şiirler, erkeğin bir erkeğe duyduğu aşkı betimler. Zannettiğimiz kadar nadir olmayan bu durum, aşkını gizlemek zorunda kalan insanların bunu gizli kapaklı yaşamaları ile sonuçlanıyor. Oysa sosyal hayatta her yetişkin seçimleriyle kendisini ortaya koymak zorunda değil midir?

Aşk konusunda kısıtlayıcı mısınız?

İnsanların birbirine olan samimi duygularına alışmak, onları dışlamamak ve nasıl yaşamak istiyorlarsa öyle yaşamalarına imkan vermek gerekir. Bir çok gay, toplum baskısından korktuğu için evlilik yapmaktadır. Bir kadınla yaşamaya kendini zorlamaktadır.