Aşırı kilo hayatınızı etkiler

Aşırı kilo hayatınızı etkiler

Kilo hayatınızı istediğiniz yönde ilerlemesini engeller, sosyal açıdan olduğu kadar sağlıklı bir insan olma beklentinizi yok eder. Hareket kabilietiniz düşer. Kendinizi ifade etmek için alteratiflerinzi azaltır. Örneğin, giymek istediklerinizi giyemez, sağlıklı bir insan olmak için taviz vermeniz gereken şeylerden uzaklaşamazsınız. Hayatınıza yön vermek için mutlaka kilo vermeli ideal kilonuza bir şekilde ulaşmayı değil, sağlıklı alterantifleri deneyerek bu amacı yerine getirmeniz gerekir.

Kadınlar için kilo sürekli olarak mücadele edilen bir olgu!

Yemek yemeyi seviyoruz ancak biyolojik yapımız da kilo almaya son derece uygun. Yağ hücrelerimizin sayısı erkeklere oranla daha fazla olduğu için erkeklerin uğraşmadığı kadar kilo alma işi ile uğraşıyor, hayatımızı bu problem yüzünden kendimize zindan ediyoruz.

İdeal kilo için yaşam şeklimizi kalıcı olarak değiştirmemiz gerekir. Geçici çözümler bu anlamda işe yaramayacaktır. Bu nedenle hemen yaşamınızda değiştirmeniz gereken küçük detayları gözden geçirmelisiniz.

Küçük değişiklikler kilo almanızı engelleyecektir. Kilo almak istemiyorsanız mutlaka sağlıklı beslenme ve sporla hayatınızı renklendirmelisiniz.