Anneci erkeklerle başa çıkmanın yolları

Anneci erkeklerle başa çıkmanın yolları

Annesine düşkün olan erkeklerin öncelikle kendilerine ve annelerine saygı beklentisi, onların kanatları altında olmanız gerektiğinin empoze edilmesi gibi sorunlarla ilişki körelir. İlişkinin körelmesini engellemek çok zordur, anneci erkeklerin tavırları çok bellidir. Aslında mevzuyu kimin başlattığını bilemezsiniz, ilk taşı kim attı bilemezsiniz. Kimin %100 hatalı olduğunu bilemezsiniz. Herkes biraz daha sessiz kalsa, diğer tarafla uğraşmazsa, nispet yapmasa, tahrik etmese.. Tüm bunlar anneci erkeklerin anneleri ve gelin arasında yaşanılan sorunların çözümüdür. Ama o kadar zor ki..

Kendi mutluluğumuz bize yetebilmeli, başkasını mutsuz ederek mutluluğu beslememelisiniz. Anneci erkeklerin, annelerinin farkında olması gereken şey aile olma bilinci içerisinde herkesin birbirine saygı göstermesi gerektiğidir. Fazla samimi olmanın da, fazla uzak olmanın da doğru olmadığını bilerek, mutluluğunuz için adım atmanızın onların sözlerini dinleyen bir kuklaya dönüşmenize gerek olmadığını görmelerini sağlayarak bir takım şeyler üzerine ortak paydalar geliştirmelisiniz.

Bir yerden desteklemeye gerek yok, çok daha insani bir detaya sahip olmak gerekir

Buradaki limitler çok önemli. Hakarete vardığında önüne geçemiyorsunuz. Çok kıvrak, çok mizah barındıran bir iletişimle bu sorunu çözebilirsiniz.