Anne olmaya hazır mısınız?

Anne olmaya hazır mısınız?

Anneler mi güçlüdür? Güçlü kadın mı annedir?

Anne olmayı her kadın ister, bir bebeğe sahip olmak ne kadar cazip geliyorsa o bebeğin ömrü boyunca en büyük destekçisi olmak yani bir insan yetiştirmek göze o kadar korkutucu gelir. Eğer tüm sorumlulukların bilincinde bir kadın iseniz bu konuda tereddütlerinizin olması kadar doğal bir şey daha olamaz. Kapasitenizi bilerek hareket etmeli, maddi ve manevi olarak kendinizi hazır hissetmediğinizde, mutsuz bir insan yetiştirmek istemiyorsanız ve mutsuz olmak istemiyorsanız çok doğru karar vermelisiniz.

Anne olmak manevi güç ister

Psikolojinizin buna uygun olması gerekir. Sabırlı ve istikrarlı olmanız gerekir. Anne olduğunuzda tüm bu duyguların size bir anda geleceğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz, doğurduğuna pişman olan o kadar çok kadın var ki! Bunun nedeni karakter olarak fedakarlığa yatkın olmamaktır. Kendinizi günün birinde hizmetçi gibi hissedip isyan edecekseniz hiç bu yola girmeyin.

Anne olmak maddi olarak güç ister!

Babanın görevleri vardır mutlaka ancak anne olmak isteyen kadının maddi olarak güvenceleri olmak zorunda. Çünkü hem siz hem çocuğunuz maddi olarak bir tek kişinin omuzlarında ağırlaşmamalıdır. Kendinizi maddi olarak yeterli hissediyorsanız çocuk dünyaya getirmelisiniz.

Çocuğunuz sizi mutlu etmek için değil, siz çocuğunuzu mutlu etmek için yaşamalısınız. Çocukları yaşlılık garantisi olarak görmenin tüm hayatınızın mutsuzlukla, mutsuz etmekle ve mutsuz olmakla geçeceğini fark etmelisiniz.