Anne çocuk ilişkisi ve aile kavramı

Anne çocuk ilişkisi ve aile kavramı

Aile olmak için çocuk sahibi olmanın gerektiğini ve çekirdek aile kurmanın 30+ dönemi için önemli bir kavram olduğunun farkında olan insanlar ebeveyn olmanın hakkını vermek ister. Peki tüm sahip olduklarınızı değiştirmek ve aile olmanın hakkını vermek için ne yapmanız gerekir? Özellikle biz kadınlar çok fazla fedakarlık yapmamız gerektiğini bilmeliyiz. Çünkü anne çocuk ilişkisi temelde ailenin mutlu olması için gereken alt yapıyı sağlar, büyük özveri her zaman kadına düşer.

Eş ile olan ilişki, çocuk ile olan ilişki derken tüm bunlar dışında somut sorumluluklar ve konomik yeterlilik mutlu bir aile için kadının dikkat etmesi gereken bir konudur. Erkeğin aile üzerinde manevi ve maddi olarak güçlü olması, kadının sağlayacağı zemin üzerine inşa edilir. Çünkü erkekler de çocuklar gibidir. İyi iletişim ve motive ile kendilerini daha güçlü hissederler.

Aile  kavramı neden önemlidir?

Annenizin üzerinizdeki manevi gücünü düşünün, çocuklarınız için de bu aynı olacaktır. Aynı şekilde eşinizin üzerinizdeki manevi gücünü düşünün, eşiniz üzerindeki etkiniz böyle olacaktır. Yani ailenin manevi temeli annedir, kadındır. Kadın, ailesini istediği renge boyayabilir. İyi, anlayışlı, sevecen, merhametli olmak kadının mükemmel bir yuva kuracağının işaretleridir.

Aile kurmak için kendinizi yeterli, yetkin hissediyor musunuz? Verecek sevginiz varsa iyi bir anne ve eş olabilirsiniz.