Anne baba kavgasına çocuk dahil edilmemeli

Anne baba kavgasına çocuk dahil edilmemeli

Eşinizle kavga edebilir, eşinizle tartışabilirsiniz, bu tartışmaya çocuğu ortak etmek, çocuğun anne baba arasında kalması onun psikolojik olarak sağlıklı bir şekilde yaşamasını engellemek demektir. Eğer hayatınızda mutlu bir ev hayatı istiyorsanız eşinizle olan kavgalarınıza çocuklarınızın şahit olmasını engellemelisiniz. Hayat bu şekilde sürdürülemez, çocuğunuzun kavganızda taraf olması kadar mutsuz bir aile olamaz. Evlilik, çocuk sahibi olmaya karar verdiğinizde artık tam olarak yetişkin ve sorumluluk sahibi olmanız demektir. Bu sorumluluğu aldığınız sürece hayat sizin için mantıklı, mutlu ve güzel geçecektir.

Çocuklarınıza kaldıramayacakları yükler yüklemeyin!

Mutsuz çocuklar yetiştirmek istiyorsanız tartışmalarınıza dahil edeblilirsiniz. Ama amacınız anne baba kavgasını görmeyen, ailesinde mutlu bir çocukluk geçiren çocuklar ise eşinizle birlikte bu konuda dikkatli olmalısınız.

Çocuğu evde uzaklaştıran nedenler

Anne baba kavgasında taraf olmaya zorlanmak, çocuğu evden uzaklaştıracaktır. Bedenen olmasa bile ruhen sevgi anlamında sizden uzaklaşmasını sağlarsınız. Bunu istemiyorsanız çocukları tartışmaların üzerinde tutmak zorundasınız.