Aman dikkat! Her evde var ama kanser yapıyormuş!

Aman dikkat! Her evde var ama kanser yapıyormuş!

Çağımızın hastalığı kanser günümüzde gitgide çoğalarak sayısını giderek arttırmakta… Kanser neden bu kadar çoğaldı, kanseri hayatımızdan uzaklaştırmak için ne yapmamız gerekir? Bu soruları merak ediyorsanız Prof. Dr. Erkan topuzun önerilerine muhakkak göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

İşte Prof. Dr. Erkan Topuzun kanserden korunmak adına verdiği ipuçları…

Evde sokakta gezilen ayakkabılarla gezilmemeli. Eğer evde o ayakkabı ile geziliyorsa dışarıda giyilen ayakkabılar çıkarılmalı, başka ayakkabı giyilmeli. Çünkü dışarıdaki ayakkabı eve pestisitleri sokar. Bu durumda kanserin oluşması için en önemli nedendir. Pestisit, tarım ürünleri, kimyasallar ve egzozdan çıkan gazlardır.Halı temizliği
Halı bütün pestisitleri tutar. Bu nedenle halı temizliğine çok fazla dikkat etmek gerekir. Halıyı deterjanla temizlemek yerine sirkeli suyla temizlemek bütün pestisitleri temizlemeye yardımcı olacaktır.

Bulaşık makinesi deterjanları petrol ürünü, yani kanserojen!

Bulaşıkları yıkamış olduğunuz deterjanlar petrol ürünüdür. Yani kanserojendir. Ne kadar yıkanırsa yıkansın çıkmaz bu nedenle bulaşık makinesinden aldığınız bulaşıkları sirkeli ve limonlu suyla silin.Plastik eldivenler yerine izci eldiveni
Plastik eldivenler yerine izci eldivenleri kullanın. Çünkü deterjanlar alerjiktir ve ufak dozlarda alındığı takdirde kronik olarak kanserojendir.

Defne sabunu zeytinyağı
Devamlı olarak zeytinyağı ve defne sabununu tercih edin. Ellerinizi ve vücudunuzu hakiki zeytinyağı ve defne sabunlarıyla yıkayın.