Alışveriş siteleri

Alışveriş siteleri

İnternetten alışveriş yaparken nelere dikkat etmeli?

Hepimiz alışveriş yapmanın internete yansıyan kısmını bir şekilde denemiş ve hala kullanıyoruzdur.Bunu daha önce denememiş kişiler için olmazsa olmaz kısım alış veriş güvenliği.Öncelikle alışveriş yapacağımız sitenin mutlaka https uzantılı olması gerekiyor.Mümkünse alışveriş yapılacak sitelerin popüler,hakkında çok fazla olumsuz yorum yapılmamış,vaat ettiği ürünleri vaat ettiği şekilde alıcıya ulaştırmış, yanıltıcı bilgi içermeyen siteler olması lazım.

Alışveriş siteleri dışında..

Herhangi bir haber sitesi v.s. gezerken kazara ulaştığınız,normaldeki fiyatından aşırı derecede ucuz,daha önce duymadığınız ya da güvenilir olduğuna ilk bakışta inanılmayan bir sürü alışveriş sitesi mevcut.Bu durumda en önemli olan almak istediğiniz ürünün fiyatı sizi ne kadar cezp ederse cezp etsin siteyle alakalı internet üzerinden kısa bir araştırma yapmanız.herhangi bir şikayete konu olmuş mu bu konuda her hangi bir ceza almış mı.Bu bilgiye ulaşmak basit bir google araştırması ile mevcut.

İnternet ve siz

Ve tüm bunlar harici ödeme sistemine tam olarak güvenmeden önce internetten yapacağınız alış veriş için mutlaka bir sanal kart oluşturup,alış veriş işlemini mutlaka sanal kart ile gerçekleştirmelisiniz.