Aldatıldığınızı öğrenirseniz ne yaparsınız?

Aldatıldığınızı öğrenirseniz ne yaparsınız?

Aldatıldığını öğrenen her insan önce nasıl davranması gerektiğini düşünmelidir. Severek evlendiğiniz insan bile günün birinde sizden vazgeçebilir.  Bu durumu öğrendiğinizde ise çok dikkatli karar vermelisiniz. Çünkü fevri davranarak hata yapabilirsiniz. Aldatıldığınızdan öncelikle net bir şekilde emin olmanız gerekir. Eğer emin olamıyorsanız bunun için beklemeniz gerekir. Tam olarak aldatıldığınıza ikna olduğunuzda ise ne yapacağınıza karar vermeniz için mantıklı düşünmeye ihtiyacınız var. Evliliğinizi kurtarmak için mi yoksa inceldiği yerden kopsun diye mi hareket edeceksiniz? Sakince düşünüp karar vermeniz gerekiyor. Ya hep ya da hiç diyenlerdenseniz aldatılmanın arkasında durmamalısınız.

En zor kazanılan ve en kolay kaybedilen GÜVEN

Karşılıklı güveni kaybettiğiniz noktada artık bundan sonrası için yapabileceklerinizin sınırlı olduğunu hissedersiniz. Çok isteseniz bile eskisi gibi hissedemezsiniz. Ancak bazı sorumluluklarınız size ayrılmanın zor olacağını anımsatabilir. Çocuklarınızın hatırı için aldatan eşe tahammül etmeyi de düşünüyor olabilirsiniz. Ancak bilmeniz gereken şey, evliliğin anne olmaktan ibaret olmadığıdır. Karşınızdaki insanın saygısını ve sevgisini hak ediyorsunuz.

Karşılığını bulamadığınız duyguların özellikle de saygının olmadığı bir evliliğin devam etmesi ne kadar mantıklı? Kişisel mutluluğunuz ne kadar önemli? Tüm bunları düşünerek aldatma karşısında ne yapacağınıza mantıklı bir şekilde karar vermeniz gerekiyor.