Aile içi iletişim önemlidir

Aile içi iletişim önemlidir

Aileiniz için eliniden geleni yaptığınızdan emin misiniz? Ailenizin her bir ferdi için doğru kişilik analizini yapmalı, nasıl bir desteğe ihtiyaç duyduklarını bilmeli, buna göre davranmak zorunda hissettiğiniz her an için hakkını vererek davrandığınızı düşünüyor musunuz? Hayat bazen çok pratiktir ama çoğu zaman karışıktır. Aile içerisinde huzuru savunuyorsanız mutlaka aile fertlerinizi birer proje gibi değerlendirmelisiniz. Özellikle aile büyükleri olarak çocuklar üzerinde bu araştırmayı yapmalı, vermeniz gereken etkiyi bilmelisiniz.

Nasıl davranması gerektiğini bilen bir anne, evinde otoriteyi sağlamayı başarır!

Eşini, çocuklarını doğru yönetir. Her fikir anneden geçmelidir. Aile fertleriniz başına buyruk bir yaşam sürmemelidir. Bunun için öncelikle hayatlarında önemli bir yere sahip olduğunuzu bilmeniz ve buna göre davranmanız gerekir. Çünkü aile önemlidir. Kişi, aile içerisinde kendisini güvenli hissetmelidir. Yuvayı dişi kuş yaptığına göre, anne olmayı seçtiğiniz günden itibaren güven veren, sevgi dolu bir kadn olarak çocuklarınız ve eşiniz üzerinde bu etkiyi bırakmaya çalışmalısınız. Anne, aile içi iletişimin merkezidir.

Nasıl bir annesiniz?

İletişimde dengeyi sağlayan annedir, baba ve çocuklar arasında nasıl bir iletişim olması gerektiğini bilen ve gerektiğinde babayı uyaran kişi yine annedir. Anne olmanın bu anlamda önemli bir dengeye sahip olmak demek olduğunu bilmelisiniz.