Aile bağlarınız ne kadar güçlü?

Aile bağlarınız ne kadar güçlü?

Aile bağları neden önemlidir?

Hayatta başarılı olmak istiyorsanız aile bağlarınıza önem vermelisiniz. Güçlü aile bağları sizi hayatın zorluklarına karşı koruyacaktır. Kendinizi iyi hissettiğiniz bir aileniz varsa her türlü zorluğun üstesinden gelebilirsiniz. Maddi zorlukları manevi gücünüzü kullanarak aşabilirsiniz. Özellike anne ve babanın birbirine olan sevgisi, saygısı ailenin bağlarını güçlendirecektir. Çocukların sevgi ve saygıyı anne babadan öğrenmesi gerekir. Her iki ebeveynin de çocukların gözünde farklı ve önemli rolleri vardır. Başarılı ve mutlu çocuklar yetiştirmenin sırrı, manevi olarak rol model olmaya hazır olmakla ilgilidir.

Anne ve çocuklar

Anne her zaman fedakar, anlayışlı ama güçlü olmalıdır. Fedakarlığı gücünden vermemelidir. Örneğin çalışmalı ve ekonomik özgürlüğe sahip olmalıdır. Eğitimli, modern olmalıdır. Çocuğun sorularına yanıt verebilmeli, çocuğun toplum içerisinde övüneceği bir anneye ihtiyacı olduğunu fark etmelidir. Anne ile çocuklar arasındaki bağ manevi olarak güçlü ancak annenin güçlü olmasından güç alan çocukları mutlu edecek en önemli özelliktir. Kadın anne olduğunda hayattaki görevlerini hissederek gerçekleştireceği için annelik duygusu doğru anne olmayı gösterecektir. Fakat rol model olma kaygısı her zaman bilinçli şekilde devam etmelidir.

Baba ve çocuklar

Her zaman çocukların özlediği ebeveyndir. Ailenin maddi olarak ayakta durmasını sağlamak zorunda olan ebeveyndir. Çocuklarla baba arasında otorite olmak zorunda değildir. Sevecen, güler yüzlü otoriter bir baba figürü çocuklar için ideal olacaktır.

Kardeşler arasındaki bağ

Kardeşlerin birbirini kıskanmaması için gereken önlem ebeveynler tarafından alınmalıdır. Kıskançlıklar engellendiğinde kardeşlerin birbirleri ile iletişim sağlıklı bir şekilde gelişecektir.

Aile kişinin hayatında nerede olmalı?

Herkes için değişir ancak aile hayatın başladığı nokta olarak en öncelikli yere sahip olmalıdır.