Aile bağları önemlidir

Aile bağları önemlidir

Ailenizle olan iletişiminizin güçlü olması, hayatla olan bağınızın güçlü olması demektir. Eğer birlikte kaliteli vakit geçirmeyi başarabiliyorsanız aile bağlarınızı güçlü ve canlı tutabiliyorsanız sizden güçlüsü yok demektir. Güçlü, enerjik, zinde hissetmeniz aklınızın rahat olması ailenizle olan ilişkilerinizde güveni ve sevgiyi başarmış olmanızla ilgilidir. Aile ile olan bağın sağlam olması için bencillikten uzak, aile bireylerinin haklarına karşı eşitlikçi ve ebeveynler olarak sevgi vermeyi, küçükler olarak saygı göstermeyi bilen kişiler olmanız gerekir. Anne ve babanın dışında abla ve abilerin de görevleri vardır.

Büyük büyüklüğünü, küçük küçüklüğünü bildiği sürece aile bağları kopmaz!

Aileniz için elinizden geleni yapmanız gerekir, birlikte mutlu bir aile olmak için eğitim, kariyer, manevi ve maddi hedefler anlamında şans yaratmanız önemlidir. Bu şansı yarattığınızda mutlu bireylere dönüştüğünüzde mutlu bir aile olmamak için hiç bir neden kalmayacaktır.

Birlikte olduğunuz aileniz, yaşamın her alanında bir arada olmaktan ve birbirinizden güç aldığınız aileniz için yapmanız gereken fedakarlıkları asla yükümlülük olarak görmemelisiniz.