Ağrı kesici ve kas gevşeticilerden uzak durun

Ağrı kesici ve kas gevşeticilerden uzak durun

Hayat kalitenizi düşüren ve kas sisteminizi felç eden, faydasından çok zararı olan ağrı kesici ve kas gevşeticilerin özellikle belli bir yaş sonrası ciddi zararları olabiliyo. Omurilik felcine neden olacak kadar ciddi zararları olan kas gevşeticilerin çalışma prensibini anlamanızı ve buna göre kullanıp kullanmamanızı öneriyoruz.

Kaslar nasıl çalışır?

Kaslarımız iskelet sistemimizi ayakta tutarl. Kemikleri bir arada tutar. Eklemlerin sağlam olması, ayakta durmamız, adım atmamız tüm hareket kabiliyetimiz kaslarımız aracılığı ile olur. Kasların böyle hayati işlevinin olması onların dönem dönem ağrı, sızı ve kas hastalıkları ile mücadele etmesini gerektirir. Çünkü bu denli sahnede yer alıyor olmak çeşitli sorunları da beraberinde getirecektir. Bu normaldir.

Kas gevşetici nasıl çalışır?

Kaslarınızın güçlü olması sizin hareket kabiliyeti kazanmanız demektir. Kas gevşetici kasların gücünü geçici olarak azaltır, dinlenmeye zorlar. Beyin aracılığı ile bunu yapar. Yani beyninize bu emri verdirir. Kasları dinlendir, güçlerini azalt emri gönderir. Beyin bildiğiniz üzere tam çözülmediği için neye nasıl cevap vereceği bunu ne kadar devam ettireceği net değildir.

Kas gevşetici almaya devam ettiğinizde beyniniz çok fazla bu emri alacaktır, bu kalıcı olarak değişebilir. Düzenli olarak kas gevşetici içmenin sağlığınız için büyük risk olduğunu, kas gevşetici ile kazandığınız rahatlığın gerçekte kasları geçici felç etkisi ile benzeştiğini bilmelisiniz.

Ağrı kesiciler de benzer şekilde çalışır. Merkezi sinir sisteminiz üzerine felç etkisi vardır. Gereksiz ve düzenli kullanımdan mutlaka kaçınmanız gerekir.